Okładka
Strona wizualna zbioru nie jest przekonywująca. Dlaczego okładki kioskowych wydań są momentami po prostu brzydkie? Brzydka jest też okładka książki z sagi o numerze 1. Książka jest zjawiskowa; łączy historię, przygodę, dobrą fabułe i trzyma w napięciu czytelnika. Główna bohaterka jest dziewczyną o anielskiej urodzie, która zostaje wciągnięta w wir wydarzeń w którym nieślubny syn pewnego hrabiego zamierza położyć ręce na jej majątku, a ją samą oskarżyć o nierząd. Okładka kioskowej wersji zupełnie nie pasuje do nastroju powieści czego nie można powiedzieć o oryginalnych okładkach, które oddają nastrój czasów, a po uważniejszym przyjrzeniu się możemy dostrzec nawet pocięcia pędzla w draperiach szat i nakładanie się kolorów. Okładki zostały zaprojektowane z wyczuciem i smakiem czego nie można powiedzieć okładkach kioskowej wersji.
Co to za 33 książki?
W internecie szukałam odpowiedzi jakie książki weszły w skład sprzedawanej sagi. Na ilustracjach można się dopatrzeć liczby 33 jako najwyższego numerka. Czyżby były tam książki wcześniej nie opublikowane w Polsce? Takie których nie miałam szansy nigdzie indziej dostać? Zdziwiły mnie tytuły książek, których nie kojarzyłam: "Między życiem, a śmiercią", "W nieznane", "Skutki uboczne" itd. Ale później przyszło oświecenie. Wszyscy, którzy czytali sagę w wydaną przez Sonia Draga wiedzą, że książek w tej serii jest pięć: "Nierządniaca", "Kasztelanka", "Testament Nierządnicy", "Córka nierządnicy", "Córy grzechu", a po krótkim zastanowieniu przyjdzie im do głowy, że te 33 książki wydania kioskowego Nierządnicy to po prostu rozdziały powieści w oryginalnym wydaniu. Tylko pytanie z ilu książek to rozdziały? No niestety tu wydawca nie postarał się, odpowiedź brzmi: z trzech. Trudno było rozszyfrować o co chodzi z tymi rozdziałami bo oryginalne rozdziały mają zupełnie inne nazwy, a dodatkowo przeważnie rozdziały są również dzielone by kolekcja miała więcej książek..
Plusy i minusy
Saga Nierządnica to jedna z najlepszych powieści niemieckich autorów. Jej pojawienie się w kioskach może mieć pozytywne jak i negatywne skutki. Mi od razu nasunęła się myśl, że uznają ją za harlequina i ta etykietka przyklei się do tej serii na dobre. Jedyny plus jest taki, że powieść zyska jakiś rozgłos. Minusów natomiast jest więcej ale o tym poniżej.
Co się bardziej opłaca?
Kupująć 33 książki (dodajmy sobie licho wydane) pierwszy z 1zł, a kolejne za 9,99zł wydamy 317,8zł. Zamawiając całą prenumeratę w najtańszej opcji zapłacimy 288zł. No i teraz haczyk: kupując całą serię mamy tylko trzy książki z sagi Nierządnica: "Nierządnice", "Kasztelankę", "Testament nierządnicy", a gdzie dwie pozostałe zamykające historię Marii? Zwykłe wydanie książki kupimy w księgarni już za niecałe 30zł. Tak więc za to co oferuje nam wydawca powinniśmy zapłacić max 100zł. Za 5 książek w internecie zapłacimy 150zł, a nie 288! Książki będą starannie zaprojektowane, wydrukowane i pięknie będą się prezentowały na półce, a dodatkowo nikt ze znajomych nie posądzi Cię o czytanie romansideł.
Niestety trudno trafić na coś dobrego w kiosku i lepiej tradycyjnie odwiedzać księgarnie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz